Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Gazlı Söndürme Sistemleri

   RSS

0
Konu başlatıcı

Günümüzde en çok tercih edilen ve birçok fonksiyonu olan teknolojilerden birisi de gazlı söndürme sistemleri olmaktadır. Temelde gazlı söndürme sistemleri için iki fonksiyon olduğu bilinmektedir. Bunlardan ilki ortamın sıcaklığını belirgin derece de indirmek olmaktadır. İkinci özelliği ise ortamın oksijen miktarını yanma sınırını alt tabakasına kadar indirerek yangının sönmesine katkı sağlamaktır.

Günümüzde oldukça sık kullanılan gazlı söndürme sistemleri sayesinde bir çok mahale zarar verilmeden esnek kullanım imkânı sunulmaktadır. Temelde gazlı söndürme sistemleri tercih edilmesinin sebebi bünyesinde bulundurduğu donanımların yangın söndürme işlemeni tam gerçekleştirmesidir.

temiz gazlı söndürme sistemleri

Yangının oluşması için temelde en önemli etkenlerin başında ortamda bulunan oksijen miktarı gelmektedir. Eğer ortamda bulunan oksijen miktarı yanma için gerekli seviyenin altına düşer ise yanma işlemi gerçekleşmez. Mevcut olan yanma işleminin sonlanması için ise oksijen miktarının azalması yeterli olacaktır.

Evenos Yangın Güvenlik Sistemleri tarafından ithal edilen tüm temiz gazlı yangın söndürme sistemleri, sistem elemanları bazında ve komple sistem olarak FM onaylı ve UL listeli; yahut VdS onaylıdır. Gazlı yangın söndürme Sistemlerin tamamının dolumu distribütörü olunan üretici firma tesislerinde yapılmakta olup, ithalat işlemleri Evenos A.Ş. tarafından gerçekleştirilmektedir.

Gazlı yangın söndürme Sistemleri için Tüm tasarım ve hidrolik hesaplamalar, üretici firmanın onaylı hidrolik hesap programları ile yapılmaktadır.

NOVEC 1230, FM200, Inert gazlı sistemler, Pano İçi Mikro söndürme sistemleri gibi temiz gazlı söndürme sistemleri seçimi, Evenos A.Ş. bünyesindeki profesyonel mühendisler tarafından, uygulanabilirlik ve maliyet optimizasyonları yapılarak müşteriye sunulmaktadır.

Temiz Gazlı Söndürme Sistemi
Bu konu 8 ay önce tarafından Müyendis tarihinde düzenlendi

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Sitemizin gelişmesine katkı sağlamak ve size daha iyi bir hizmet sunabilmek için lütfen kullanmış olduğunuz eklentiyi kapatın ve sayfayı yenileyin.