Müyendis’te bilimsel gerçekler her şeyin üzerinde tutulur. Buna rağmen, Müyendis’e içerik girenler de birer insandır ve dolayısıyla hata yapılabilir. Benzer şekilde, yeni gelen veriler ışığında eski bilgiler hatalı konuma düşebilirler ve bunların güncellenmeleri gerekebilir. Bu gibi durumlarda Müyendis, metin içinde yapılan kapsamlı düzeltmeleri zaman zaman yapabilir. Ancak maddi hatalar veya basit hatalar bu sistemin dışındadır.

Müyendis’ndaki bir içeriğe yönelik yeni bulgular keşfedilecek olursa ve bu bulgular, içeriğin düzenlenmesini gerektirecek olursa, söz konusu güncellemeler içeriğin en alt kısmında, içerikte ne tür değişiklikler yapıldığıyla birlikte  not şeklinde belirtilir. Güncellemeler sosyal medya üzerinden duyurulmaz.

Eğer bir içerikte hata olduğu düşünülecek olursa, içerik yayından kaldırılarak incelemeye alınabilir. Müyendis’na ulaştırılan şikayetler ve geri bildirimler ışığında, eldeki ek kaynaklar incelenerek içerik gözden geçirilir ve müdahale edilir.

Yapılan hata, makalenin ana fikrini veya halka aktardığı bilgileri köklü bir şekilde değiştirebilecek ya da bir kişiyi, kurumu, etkinliği, vb. etkileyebilecek nitelikteyse, düzeltme ile birlikte sosyal medya üzerinden özür dilenir. Özrün niteliğine site yöneticileri karar verir.

Müyendis’ndaki içerikler yasal yollarla tekzip edildiğinde de aynı kurallar geçerlidir. Hata tespit edilirse tekzip yayınlanır ve içerik bir açıklamayla kaldırılır.

Eğer sizin de denk geldiğiniz bir hata mevcutsa iletişim kanallarından bizlere bildirebilirsiniz.

MÜYENDİS AİLESİ

Reklam Engelleyici Algılandı!

Sitemizin gelişmesine katkı sağlamak ve size daha iyi bir hizmet sunabilmek için lütfen kullanmış olduğunuz eklentiyi kapatın ve sayfayı yenileyin.